You've successfully subscribed to Tolga Altaş
Great! Next, complete checkout for full access to Tolga Altaş
Tekrar hoşgeldiniz! Başarıyla giriş yaptınız.
Başarılı! Hesabınız aktif edildi, artık tüm içeriklere erişebilirsiniz.
Ghost CMS için Aspire Themes temaları artık Türkçe

Ghost CMS için Aspire Themes temaları artık Türkçe

Ghost CMS için Aspire Themes tarafından satılan dokuz tema artık Türkçe olarak satın alınabilinir.

Tolga Altaş
Tolga Altaş

Geçtiğimiz ay Ghost CMS için ücretsiz temalar yayınlayan GodoFredo'nun tüm temalarını çevirmiştim. Bu ay ise yine Ghost CMS için en iyi ücretli tema geliştiricilerinden birisi olan Aspire Themes'e katkı sağlayarak satışta olan dokuz adet temasının Türkçe'ye çevrilmesine yardım ettim.

Çevrilen temalar arasında Aspire, East, Maxima, Nubia, Sinai, Melaka, Penang, Hue, Krabi ve Ubud yer alıyor. Aspire Themes tarafından geliştirilen temalar, kişisel ve kurumsal blogların tamamı için uygun yapıya sahipler. Eğer aklınızın bir köşesinde kişisel veya kurumsal blog açma fikri varsa, geliştiricinin temalarına göz atmanızı tavsiye ederim. Tüm temalar oldukça minimalistik bir yapıda, okunabilirlik açısından zengin ve blog formatını öne çıkartıyor. Temaların her biri $99 fiyat etiketine sahip, ancak tüm temaları aynı anda alabilmeniz için $199 fiyat etiketine sahip bir paket de bulunuyor. Eğer tema destek sürenizi arttırmak isterseniz 2021 itibariyle genişletilmiş destekten de yararlanabileceğinizi unutmayın.

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak Aspire Themes'in sitesini ziyaret edebilir ve geliştirdiği temaların canlı önizlemelerine göz atabilirsiniz. Temaları satın aldıktan sonra locales/tr.json dosyasını açarak cümleleri değiştirebilirsiniz. Çevirisini gerçekleştirdiğim temaların Türk kullanıcılara satışından herhangi bir yüzde veya bu çevirileri gerçekleştirdiğim için bir indirim almadığımı hatırlatmakta fayda var. Bu tür eylemleri Türk kullanıcılar tarafından Ghost CMS'e ait diledikleri içeriklere kolayca erişebilmesi adına gerçekleştiriyorum.

Umarım Aspire Themes tarafından geliştirilen temalardaki Türkçe dil desteği, Ghost CMS'e geçmeye istekli Türk kullanıcılar tarafından faydalı olur. Şu anda yönetim paneli için herhangi bir dil desteğinin bulunmadığını da hatırlatmakta fayda var, yalnızca tema metinleri için çeviri özelliği mevcut.