You've successfully subscribed to Tolga Altaş
Great! Next, complete checkout for full access to Tolga Altaş
Tekrar hoşgeldiniz! Başarıyla giriş yaptınız.
Başarılı! Hesabınız aktif edildi, artık tüm içeriklere erişebilirsiniz.
Mi Band 4 ve Band 5 için en iyi uygulamalar

Mi Band 4 ve Band 5 için en iyi uygulamalar

Dünyanın en çok satan akıllı bilekliği olan Xiaomi Mi Band 4 ve ailenin yeni üyesi Band 5 için uygulamalara göz atın.

Tolga Altaş
Tolga Altaş

Xiaomi'nin akıllı bilekliklerinin birinci amaçları günlük aktivitelerinizi takip etmek ve sağlığınız hakkında sizleri bilgilendirmektir. Ancak bu bileklikler için herhangi bir uygulama mağazası mevcut değil, bu nedenle akıllı bilekliklere herhangi bir ekstra fonksiyon eklemeniz mümkün değildir. Bu nedenle Mi Band serisi cihazlar pek çok özelliği bünyesinde dahili olarak barındırmaktadırlar.

En iyi Mi Band 4 ve Band 5 uygulamaları

Xiaomi'nin Mi Band 4 ve Mi Smart Band 5 cihazları şu anda sağlığınız hakkında sizlere en doğru bilgileri aktarabilecek akıllı bilekliklerden bir tanesidir. Eğer akıllı bilekliğinizi kişiselleştirmek istiyorsanız saat arayüzünü Mi Band 4 ve Mi Smart Band 5'te değiştirme imkanına sahip olduğunuzu unutmayın. Üçüncü parti temaları akıllı bilekliğinize yüklemeniz için gereken bazı uygulamalara göz atalım.

Notify & Fitness for Mi Band

Güncel Mi Band serisi cihazlar için Notify & Fitness, en iyi yardımcı araçtır. Aktivite bandınızda ihtiyacınız olan pek çok özelliğe sahiptir. Özel alarmlar, özel hatırlatıcılar, her uygulama için bildirimleri özelleştirme, istenmeyen bildirimleri ve araçları yok sayma gibi pek çok kişiselleştirme seçeneklerini size sunar. Güncel olarak COVID-19  önlemlerini ve semptonlarını takip etmenizi de sağlar. Temel özelliklerin büyük bir kısmı ücretsizdir ancak ödeme yaparak daha fazla özelliğin kilidini açabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda ekrandaki mesajları okumanıza da izin vermektedir.

Notify & Fitness for Mi Band'i Play Store'dan ücretsiz edinin

Mi Band 4 Watchfaces

Mi Band 4 renkli ekrana sahip ilk modeldir. Xiaomi, üçüncü parti saat arayüzleri için birkaç adım atmış olsa da saatleri kullanan geliştirici topluluğu tarafından çok daha geniş bir havuz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Orijinal temaları kullanmak için Mi Band uygulamasını cihazınıza yükleyebilirsiniz ancak daha fazla seçeneğe Watchfaces'e göz atabilirsiniz.

Mi Band 4 Watchfaces'i Play Store'dan ücretsiz edinin

GadgetBridge

Eğer Mi Fit uygulamasını yeterince fonksiyonel bulmuyorsanız GadgetBridge'a mutlaka göz atmalısınız. Özellikle birden fazla akıllı bilekliğe sahipseniz GadgetBridge muhtemelen deneyiminizi daha iyi bir hale getirecektir. Resmi Mi Fit veya Amazfit uygulaması ile bir cihazın eşleşmesini kaldırıp diğerine geçiş yapmak oldukça zor bir işlemdir. GadgetBridge işte bu eşleşme problemini ortadan kaldırmaktadır, üstelik farklı üreticilerin cihazlarını da desteklemektedir. Eğer Xiaomi ekosistemi haricinde Amazfit, Pebble, Casio ve Lenovo'nun akıllı saatlerinden birine sahipseniz göz atmanızda fazla var.

GadgetBridge'i Play Store'dan ücretsiz edinin

Mi Band cihazlar, GPS ve navigasyon desteğine sahip değildirler. Xiaomi, en başından beri herhangi bir harita servisini kullanıcılarına sunmadı. Ancak üçüncü parti geliştiriciler sayesinde Mi Band 3, Band 4 veya Band 5 ile Google Haritalar talimatlarını kullanabilirsiniz. Akıllı bilekliğinizden yol tarifi almak için uygulamayı mutlaka edinin.

Navigator for Mi Band 3, 4, Bip & Cor'u Play Store'dan ücretsiz edinin

Mi Band Selfie

Yeni Mi Band 5, kamera kontrolcüsü ile beraber gelmektedir ancak eski nesil cihazlarda bu özellik bulunmamaktadır. Bu uygulama ile birlikte Mi Band 4'e ve daha eski ürünlere özçekim özelliğini kazandırabilirsiniz. Uygulama özçekim fonksiyonunu kullanmak için Mi Band 4'teki mevcut müzik kontrol fonksiyonlarını kullanmaktadır. Uygulama aynı zamanda Free Camera, Open Camera, Circle Camera, Night Selfie Camera ve Bacon Camera ile de çalışabilmektedir.

Mi Band Selfie'yi Play Store'dan ücretsiz edinin

Amazfaces

Muhtemelen Mi Band 4 ve Mi Band 5 akıllı bilekliğiniz için en fazla saat teması bulabileceğiniz kütüphane, Amazfaces uygulamasındadır. Uygulama aynı zamanda Amazfit GTS, GTR, Bip S, T-Rex ve Huami saatlerini de desteklemektedir. Yeni saat arayüzlerini yüklemek için uygulamaya göz atın veya web sitesini ziyaret edin. Geliştirici her iki platformda da arayüzlerin akıllı bilekliklere nasıl yüklenebileceğini açıklamıştır.

Amazfaces'i Play Store'dan ücretsiz edinin

Sonuç

Mi Band 4 ve Mi Band 5 akıllı bileklikleriniz için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları bu gönderide listeledik. Mi Band 5 dahili olarak pek çok özelliğe sahiptir ancak listede yer alan uygulamaları da faydalı bulabilirsiniz. Tüm uygulamalar ücretsizdir ve Google Play Store'dan edinilebilir. Eğer herhangi bir sorun yaşıyorsanız yorumlarda belirtebileceğinizi unutmayın.

Kaynak belge