You've successfully subscribed to Tolga Altaş
Great! Next, complete checkout for full access to Tolga Altaş
Tekrar hoşgeldiniz! Başarıyla giriş yaptınız.
Başarılı! Hesabınız aktif edildi, artık tüm içeriklere erişebilirsiniz.
Parodontax Diş Eti Uzmanı Diş Fırçası ve Orijinal Diş Macunu deneyimlerim

Parodontax Diş Eti Uzmanı Diş Fırçası ve Orijinal Diş Macunu deneyimlerim

Parodontax, bir süredir ağız bakımım için tercih ettiğim marka oldu. Ürünülerini tavsiye edildiği gibi kullandığımda ağız sağlığımda gözle görülür iyileşmelere şahit oldum.

Tolga Altaş
Tolga Altaş

Geçtiğimiz ay Amazon Türkiye üzerinden Parodontax ürünlerinde indirim olduğunu gördüm. Açıkçası bir süredir Sensodyne'in Hassasiyet & Diş Eti diş fırçası modelini kullanıyordum. Ondan önce de Oral-B'nin şarj edilebilir diş fırçalarından bir iki model kullandım. Diş fırçasını bir kenara bırakırsak hali hazırda diş macununda ise zaten Parodontax'in Ferahlık Tam Koruma diş macunu ürününü kullanıyordum.

Parodontax'in diş macunundan memnun olsam da ne Sensodyne'in ne de Oral-B'nin diş fırçalarından hiç memnun kalmadım. Memnun kalmama sebeplerim arasında ürünlerin eskime süreleri ile ilgili herhangi bir şikayet yok. Ancak her ikisiyle de diş bakımımı gerçekleştirirken diş etlerime yeterince iyi bakım yapamadıklarından ve diş yüzeylerimi yeterince iyi temizleyememelerinden şikayetçiydim. Oral-B, motorlu bir diş fırçası olması nedeniyle Sensodyne'e kıyasla daha iyi bir temizlik sonucu elde ettirse de diş eti konusunda oldukça zayıftı. Bu şartlar altında Parodontax indirimi de yakalamışken ürünlerini denemek istedim.

Parodontax Diş Eti Uzmanı Diş Fırçası

Parodontax'ın Diş Eti Uzmanı diş fırçasında en çok beğendiğim özelliklerden bir tanesi diş fırçası yüzeyinin oldukça büyük olması. Böylece diğer diş fırçalarımın aksine fırçalama sürem 2x ise Parodontax ile bu süre 1.3x kadar kısaldı. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi elbette diş yüzeyinin temizliğine katkı sağlaması. Önceden diş etlerine yakın konumların temizlenmediğini rahatlıkla tespit edebiliyordum, Parodontax'ı kullandıktan sonra bu bölgelerin tek fırçalama ile kolaylıkla temizlendiğini gördüm. İkinci bir unsur ise diş etilerinde gözle görülür bir iyileşme gerçekleştirmesi. Daha önce kullandığım her iki fırçanın yüzey alanı oldukça küçük olduğu için diş etlerini özel olarak fırçalasam da bir türlü etkisini göstermiyordu. Şimdi ise diş etlerimde mevcut olan sorunların tamamını düzenli fırçalama sonucunda gidermeyi başardım.

Fırçanın ikinci en büyük sevdiğim özelliği ise tutuş ergonomisinin çok iyi olması. Oral-B fırçalarında bir motor mevcut olduğu için kalın olmalarını anlayışla karşılıyorum. Aslında kalın olmaları her ne kadar elde tutuşu kolaylaştırsa da fırçanın ucunu ağız içerisinde kontrol etmeyi zorlaştırıyor. Sensodyne ise çok ince bir gövdeye sahipti. Parodontax'ın gövdesi ise bu konuda uzun süredir kullandığım en optimimum gövde tasarımına sahip. Bunun yanı sıra ergonomik olarak ise elde tutuşu oldukça rahat.

Parodontax Orijinal Florürsüz Diş Macunu

Daha önceden de Parodontax'ın farklı bir model diş macununu kullandığımı zaten yazının başında söylemiştim. Eğer ilk defa bir Parodontax ürünü kullanacaksanız Ferahlık Tam Koruma macun tadı olarak size daha iyi gelebilir bunu unutmayın. Orijinal hakkında ise eğer küçük bir araştırma yaptıysanız, araştırmanız sonucunda tadı ile ilgili okuyacaklarınızın doğru olduğundan emin olun. Tadı ilk başta gerçekten "çamur (veya oldukça acı)" gibi gelebilir pek çok tüketici için. Ancak yaklaşık üçüncü veya dördüncü fırçalamadan sonra tadına ağzınız alışıyor ve fırçalama esnasındaki acı tadı hissetmiyorsunuz. Hatta şunu söylememde fayda var; dişinizi fırçaladıktan sonra çok daha uzun süren bir ferah aroma bırakıyor. Koku olarak bir etkisi var mı insanlara tepkilerini sorup ölçmedim.

Daha önceden de diş macunu olarak Parodontax kullanmıştım ancak bir etkisini göremedim. Bunun en büyük sebebi muhtemelen doğru diş fırçasını tercih etmememdi, bunu da gerekçeleriyle yukarıda zaten açıkladım. Ancak Parodontax diş fırçası ile birlikte Orijinal diş macunu modelini kullandığımda diş etleri sorunlarımın tamamını giderdim.

Sonuç

Parodontax ürünlerini kullandığım süreden itibaren kısa süre içerisinde etkisini gördüm ve memnuniyetin yanı sıra marka sadakati konusunda güvenimi kazandığını söylemekte bir sakınca görmüyorum. Ancak ben bir diş hekimi olmadığım için yalnızca kendi deneyimlerimi aktardığımı unutmayın. Ağız sağlığı ürünlerini tercih etmeden önce diş hekiminize danışmanızda her zaman fayda olduğunu da hatırlatmam gerekiyor. Diş etleriniz ve dişlerinizin hassasiyetine göre kullanmanız gereken diş fırçası ve diş macunları farklılık gösterebilir. Ben Parodontax Diş Eti Uzmanı Diş Fırçası ürününün hem ergonomik sapını hem de fırça yüzeyinin geniş olmasını oldukça beğendim. Orijinal Diş Macunu ile birlikte kullandığımda ise ağız sağlığımda yaşadığım sorunların geçtiğimi gördüm.

Ağız sağlığınızda kullanacağınız ürünlerden memnuniyet oranınız kendi deneyimlerinize göre değişiklik gösterebilir. Ancak ben Parodontax'ın her iki ürün kategorisinde kullandığım ürünleri gözüm kapalı kendi çevreme önermekten çekinmiyorum.